Oskar Miller

7

I o co tu chodzi?



Mamy demokrację. Wszak nikt nie wie co to słowo dosłownie znaczy, ale tak wielu się nań powołuje. Wiele frazesów mówi się o demokracji ateńskiej, o starożytnej Grecji i głosowani za pomocą skorupek. Tyle, że wtedy głosował garstka nielicznych mających status obywateli. Dziś USA przedstawiając się, jako główna demokracja „Cywilizowanego Świata” - dawniej czytaj: „Świata Białego Człowieka”, od 1945 roku spowodowała ponad sto dziesięć wojen na świecie, a pełną segregację rasową w swoim kraju zniosła dopiero w 1972 roku. Nadal dyskryminuje prawa kobiet w kilkunastu zawodach i kontroluje jako „żandarm świata” dwie trzecie jego regionów.



Głównym obiegowym slangiem demokracji, jest twierdzenie, że jeszcze nikt nic lepszego nie wymyślił dla ludzkości. A czy w chrześcijańskim USA, już zapomniano o Jezusie Chrystusie i jego teoriach?



Może lepiej jest mydlić oczy tłuszczy i w imię interesu kilku jednostek pokazywać chleb i igrzyska jako dobro ogólne…



Dwa procent ludzkości… Ba! To było dawniej, dziś tylko 64 rodziny na tym świecie, mają połowę zasobów - połowy ziemskiej populacji.



A jak to się dzieje w „Ostoi Światowej Demokracji”, w USA?



W 1912 roku prezydentem Stanów Zjednoczonych został Woodrow Wilson. I to on skupił wokół siebie grupę finansistów i ekonomistów. On naznaczył lub wyznaczył szefów stosownych komisji Kongresu właściwych do spraw bankowości. Pod koniec 1912 roku ta grupa przedstawiła projekt ustawy powołujący bank centralny USA – czyli FED. Ustawę przyjęto w 1913 roku.



Najważniejszymi posiadaczami akcji banku centralnego USA - FED zostały wówczas domy bankowe Rotszyldów, Lazardów, Warburgów, Lehmannów, Chase Manhattan Bank Rockefellerów i Goldman Sachs. 



A jak to jest dziś? Trudno dociec, bo wiele danych objętych jest tajemnicą bankową, co utrudnia dotarcie do rzetelnych informacji, za to rodzi pole do spekulacji. Oficjalne wiadomo, że Nadrzędnym organem FED - jest siedmioosobowa Rada Gubernatorów powoływanych na 14 letnią kadencje przez prezydenta USA za zgodą Senatu. Podstawowym zadaniem Rady jest kształtowanie polityki pieniężnej poprzez ustalanie wielkości stopy rezerw obowiązkowych oraz stopy dyskontowej, a także wielkości i rodzajów pożyczek udzielanych przez banki Systemu Rezerwy Federalnej. Ponadto Rada pełni nadzór na systemem bankowym. Komitet ten ustala tylko dyrektywy odnośnie prowadzenia operacji otwartego rynku, zaś samo ich wykonywanie jest powierzone bankowi FED. Rolę konsultacyjną w FED pełni złożona z dwunastu przedstawicieli poszczególnych banków rezerwy federalnej Federalna Rada Doradcza, która co kwartał przedstawia Radzie Gubernatorów propozycje i opinie.



I o co tu chodzi?



C.D.N.



 



 


© 2012 © Wszystkie prawa zastrzeżone © Oskar Miller